У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Активісти Національного руху «За трансплантацію» попросили у народних обранців дофінансування програми

Активісти Національного руху «За трансплантацію» попросили у народних обранців дофінансування програми

Сьогодні, 07.11.2017, та активісти Народного руху «За трансплантацію» провели мирний мітинг у підтримку важкохворих під стінами парламенту. Вимоги незмінні: додаткове фінансування програми лікування за кордоном та розвиток трансплантології в Україні.

В парламенті зареєстровані законопроекти #7135 і #7135-1, де передбачається збільшення фінансування на лікування важкохворих за кордоном. Окрім того, в понеділок у Верховній Раді був зареєстрований урядовий законопроект #7258, який пропонує зміни до державного бюджету на 2017 рік. Нарешті на порядку денному буде питання порятунку життів важкохворих!

На програму "Лікування за кордоном" пропонується додати 238 мільйонів гривень. Хоча представники МОЗ кажуть про потребу мінімум 336 мільйонів гривень. Може повторитися аналогічна ситуація, яка відбулася влітку, коли виділених коштів вистачило ледь на половину пацієнтів. Тому ми наполягаємо, що до кінця цього року потрібно додатково 400 мільйонів гривень.

Після мітингу провели брифінг у стінах парламенту разом із народними депутатами Іриною Констанкевич та Іриною Сусловою. Також на брифінгу були самі пацієнти: Дарина Кравченко, Станіслав Касаткін та Анастасія Хохлова-Некрасова.

«Ми закликали парламент внести зміни до урядового законопроекту та збільшити видатки на лікування громадян України за кордоном, зменшивши фінансування інших програм. Наприклад, можна зменшити видатки на обслуговування Верховної Ради, ремонту Маріїнського палацу, який ремонтується вже з десяток років і все без толку, а також взяти кошти можна з фінансування політичних партій», - сказав голова організації Юрій Андреєв.

Окремо сьогодні було наголошено на терміновій необхідності впровадження трансплантології в Україні. Це дозволить швидко та ефективно пролікувати вдвічі більше пацієнтів!