У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Чи готове українське суспільство зважено обговорювати тему посмертного донорства органів?

Чи готове українське суспільство зважено обговорювати тему посмертного донорства органів?

Сьогодні, 05.12.2017, в Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг на тему «Трансплантологія: чи готове українське суспільство зважено обговорювати тему посмертного донорства органів?».

Участь у брифінгу взяв голова ГО "Національний рух "За трансплантацію" Юрій Андреєв.

Окрім проблем розвитку трансплантології в Україні, аташе з питань співробітництва в галузі вищої освіти і науки посольства Франції в Україні Сільвен Ріголле доділився досвідом Франції у цій сфері. Зокрема, він розповів про просвітницьку діяльність, популяризацію донорства та роз'яснення роботи системи трансплантології. Сільвен Ріголле також повідомив, що французи готові ділитися своїм досвідом із українцями.

Під час брифінгу була презентована художня книга "Ладнати живих" французької письмениці. Саме такі книги є одним із методів держави формувати свідомість суспільства. Роман не лише описує моральний аспект донорства, переживання батьків загиблого хлопця, пацієнта, який готується до пересадки серця. Авторка доступно і невимушено розповідає про процес трансплантації - від констатації смерті мозку і до пересадки здорового донорського серця важкохворій людині. Суспільство ніколи не замислювалось над тим, скільки людей задіяно у порятунку однієї людини.

Відеозапис прес-брифінгу дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=_5HwSCNgBeY&t=302s