У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Гра за двох

Гра за двох

Із 3 по 5 жовтня вперше українська футбольна команда пацієнтів після трансплантаціі органів взяла участь в Міжнародному футбольному матчі, який відбувся в Бресті (Республіка Білорусь).

Другий міжнародний турнір про міні-футболу серед пацієнтів після трансплантації і на гемодіалізі був приурочений до Європейського Дня органного донорства та трансплантації.

Мета участі в такому чемпіонаті - популяризація донорства в Україні та привернення уваги можновладців, що розвиток трансплантації в Україні є надважливим питанням, що має бути вирішеним можновладцями. Трансплантація - це про життя! - зазначають гравці.

Кожен із пацієнтів грав і за себе, і за свого донора. Таким чином люди із пересадженими органами показують, що вони – повноправні члени суспільства, можуть жити на повну, займатися спортом.

 

До української команди увійшли пацієнти із пересадженими органами та лікарі :

Бормінов Роман –  гравець з трансплантованую двічі ниркою. Обидві операції зробили лікарі із Харкова.

Мандрика Сергій – переніс трансплантацію нирки. Операцію зробили у Харкові у 2018 році.

Зайцева Сінара – більше 15 років живе із трансплантованою у Запоріжжі ниркою.

Ферапонтов Андрій – в 2017 році  йому трансплантували нирку в Харкові

Питель Михайло – переніс трансплантацію печінки Інституті ім.  Шалімова 2010 році. Донором став брат

Ціпко Андрій – двічі переніс трансплантацію нирки. У  2013 донором стала мама, а у 2018 йому була пересаджена нирка від трупного донора у Білорусії. 

Остапів Роман – операція з трансплантації нирки зробили лікарі в Запоріжжі.

Гурін Павло - лікар-анестезіолог відділення загальної та трансплантаційної анестезіології інститута Шалімова

Шпаковський Микола - почесний президент Української Футбольної Асоціації Медиків, лікар-хірург.

Галига Тарас - Доцент кафедри загальної хірургії N2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

 

Також додамо, що участь у Міжнародному матчі надихнула ГО «Національний рух «За трансплантацію» створити Федерацію спорту трансплантованих!

«І ГО "Національний рух "За трансплантацію" офіційно повідомляє, що ми не лише створюємо Федерацію, а й започатковуємо українські трансплантаційні спортивні ігри!!!! Так нас надихнула наша перша в історії України футбольна команда гравців з пересадженими органами. Так до нас звертались пацієнти, які займаються іншими видами спорту. Так ми беремо на себе відповідальність за популяризацію донорства шляхом розвитку спорту серед українців з трансплантованими органами та кістковим мозком», - йдеться у повідомлені організації в соціальних мережах.