У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Комітет ВР з питань охорони здоров'я погодив правки до законопроекту про трансплантацію

Комітет ВР з питань охорони здоров'я  погодив правки до законопроекту про трансплантацію


Голова Національного руху "За трансплантацію" Юрій Андреєв та член організації Олексій Ілляшенко долучилися до обговорення проекту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини" #2386а-1, яке відбулося на засіданні комітету ВР з питань охорони здоров'я.


"Законопроект не є досконалим. Він містить юридичні неточності та протиріччя. До прикладу, у тексті статті 6 говориться про безоплатність трансплантації. Але, це не зовсім правильний вислів. Потрібно говорити про безоплатність донорського органу, щоб виключити ризик корупційної складової. Але сама операція пересадки органу - це медична послуга, така ж як, до прикладу, вирізання апендициту. І згідно медичної реформи, сама операція по пересадці органу має бути безкоштовною для пацієнта - держава має оплатили вартість розхідних матеріалів, медпрепаратів тощо", - висловив думку Юрій Андреєв.


Після обговорення усіх правок, які були запропоновані народними депутатами, текст законопроекту затвердили в цілому, враховуючи і висновки юридичного управління апарату Верховної Ради України. Тож, невдовзі, законопроект мають розглянути у сесійній залі. Національний рух "За трансплантацію" наполягатиме на якнайшвидшоиу розгляді та прийнятті закону. Але у той же час, наголошуємо, що окрім даного проекту закону, має бути створена система трансплантології. Без цієї системи жоден закон не працюватиме.