У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Конвенція Ради Європи проти торгівлі органами людини набрала чинності

Конвенція Ради Європи проти торгівлі органами людини набрала чинності

Сьогодні офіційно набрала чинності перша в своєму роді Конвенція Ради Європи проти торгівлі органами людини. 14 європейських країн – Албанія, Бельгія, Греція, Великобританія, Італія, Люксембург, Молдова, Норвегія, Австрія, Польща, Португалія, Іспанія, Чехія та Туреччина – підписали цей документ ще у 2015 році. Міністр юстиції Павло Петренко у рамках візиту до Страсбурга підписав від імені України Конвенцію Ради Європи 11 вересня 2017 року. Угода набирає чинності сьогодні, 01 березня 2018 року.

Підписаний в Іспанії документ передбачає кримінальну відповідальність за вилучення органів без попередньої згоди людини. Крім того, забороняється комерційна торгівля органами, а постраждалі отримують право на компенсацію. Цей документ доповнює існуючу міжнародну правову базу проти торгівлі людьми (у тому числі з метою вилучення органів), яка не покриває окремі злочини, пов'язані із трансплантацією, і виконавців, таких як хірурги, залучення яких лежить в основі злочинної діяльності.

Робота над угодою про заборону торгівлі людськими органами розпочалася після оприлюднення фактів про злочинний продаж органів, вилучених у сербських полонених, після війни у Косовому наприкінці 1990-х років.

Почесний член організації Національний рух "За трансплантацію" Олексій Ілляшенко мав честь представляти Україну протягом 2012-2013 років у двох комітетах Ради Європи у Стразбурзі з підготовки проекту цієї Конвенції.

Сподіваємось, що ми рано чи пізно ратифікуємо Конвенцію Ради Європи проти торгівлі органами людини і вона допоможе у вирішенні деяких проблемних питань розвитку трансплантації в Україні.