У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

«Мало прийняти закон у парламенті, потрібно реалізовувати його положення», - Юрій Андреєв

«Мало прийняти закон у парламенті, потрібно реалізовувати його положення», - Юрій Андреєв

Сьогодні у програмі "Київ Live" на телеканалі Київ, голова ГО "Національний рух "За трансплантацію" Юрій Андреєв та Доктор медичних наук, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України з кардіології Костянтин Руденко обговорили важливу для суспільства тему - розвиток трансплантології в Україні. Окрім того, мова йшла і про нещодавно прийнятий у парламенті законопроект.

"Давайте говорити відверто і розбирати ситуацію із самого початку. У травні 2018 року парламент прийняв новий закон про трансплантацію. Згідно прикінцевих положень, до першого січня 2019 року виконавча влада мала привести у відповідність нормативно-правову базу, створити єдину електронну систему, створити нову для України професію трансплант-координатора. В умовах, коли із 30 підзаконних актів за півроку Кабмін прийняв лише один, закон не може нормально діяти. І дії лікарів тепер можуть розцінювати, як кримінальний злочин. Саме тому була необхідність у терміновому порядку відтермінувати деякі статті закону про трансплантацію, щоб зараз, поки не буде побудована система трансплантації, лікарі могли проводити пересадку органів від родинного донора. Але наголошую, що мало просто прийняти закон. Потрібно реалізовувати положення закону. Тільки тоді він буде дієвим. І це має робити виконавча влада", - наголосив Юрій Андреєв.

Також під час прямого ефіру гості студії повідомили статистичні дані щодо кількості українців, які щороку потребують операцій з трансплантації. Так, Костянтин Руденко поінформував, що у середньому близько 400 громадян держави щороку потребують пересадки серця. Юрій Андреєв додав, що більше 5000 українців проходять процедуру гемодіалізу, у більша частина із цих людей може бути врятована саме пересадкою донорської нирки. Ще близько тисячі людей щороку потребують трансплантації кісткового мозку. Тож розвиток трансплантології в Україні має бути пріоритетним для держави, адже профінансувати лікування усіх цих людей за кордоном - непосильно для державного бюджету. Більшість з важкохворих не отримують такої державної допомоги.