У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Міфи про трансплантацію

Міфи про трансплантацію

Зі збільшенням суспільного інтересу до теми трансплантації органів та тканин, з’являється все більше міфів про цю сферу медицини. Противники розвитку трансплантології розповсюджують неправдиву інформацію про «вбивства заради органів» тощо.

Ми починаємо цикл розвінчування міфів.

Спершу, давайте розберемося із найпопулярнішим міфом про те, що «людину можуть вбити, щоб заволодіти її органами».

Це – нереально! Всі органи людини чуттєві до недостатньої кількості крові, адже вона постачає до органів кисень та поживні речовини. Коли у людини перестає битися серце, кров не циркулює організмом. Таким чином кисень перестає потрапляти до органів і вони – помирають. Такі органи не підходять для трансплантації. Тому вбити людину заради вилучення органів – нереально. Після зупинки серця жоден орган не буде функціонувати у «новому тілі».

Ще один поширений міф «У звичайних людей забирають органи для заможних»

Що ж, можемо із упевненістю сказати, що таке організувати нереально! Орган, що трансплантується, має підходити важкохворому не лише по групі крові. Враховується розмір органу та генетична сумісність реципієнта (той, кому пересаджують орган) та донорського органу. Якщо ці фактори не сходяться, то після операції почнеться відторгнення пересадженого органу.

Окрім того, донором може бути лише абсолютно здорова людина, що можна підтвердити лише після проведення низки лабораторних досліджень. Щоб знайти сумісного донора, потрібно провести високоспецифічні аналізи у декількох тисяч донорів. І всі ці аналізи неможливо зробити у звичайній поліклініці. Процес підбору пари «донор-реципієнт» тривалий та вимагає залучення лікарів, медсестер, працівників лабораторій. Тобто, утаємничити цей процес – нереально. Усі процеси та кроки суворо регламентуються та протоколюються.

У наступних наших публікаціях ми будемо розвінчувати міфи про «продаж органів за кордон» та зумисну констатацію смерті мозку людини.