У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Новий закон про трансплантацію прийнятий у парламенті

Новий закон про трансплантацію прийнятий у парламенті

Вчора на пленарному засідання Верховної Ради України депутати проголосували за новий закон про трансплантацію. 255 народних обранців підтримали проект за основу та в цілому у другому читанні. Остаточно закон буде прийнято після підпису президента України, а вступить у силу з 1 січня 2019 року.

Новий закон № 2386а-1 передбачає впровадження “презумпції незгоди”. Це означає, що донором органів може стати тільки людина, яка при житті дала свою письмову згоду на посмертне вилучення органів. Якщо жодного волевиявлення людина не залишила, — за умови письмової згоди її близьких родичів.

Законом також передбачається, що за жодних умов не можуть бути донорами громадяни, загиблі у зоні АТО, діти-сироти, а також невпізнані особи.

Важлива складова закону ­– фінансування трансплантації здійснюватиметься за рахунок держави. Тобто, для кожного громадянина України така операція буде безкоштовною, 100% коштів на витратні матеріали забезпечуватиме держава.

 

Для чого цей закон? Він дозволить врятувати життя понад п’яти тисячам українців щороку, які потребують пересадки органів. Зараз держава вимушена направляти таких пацієнтів за кордон. Це колосальні кошти, лише у 2017 році МОЗ перерахував закордонним лікарням 608 мільйонів гривень. І цих коштів вистачило лише на 208 пацієнтів. Усі інші – приречені чекати.

«Новий закон про трансплантацію – це підґрунтя для подальших дій виконавчої гілки влади та лікарів. Найближчим часом має розпочатися створення мережі трансплант-координаторів, а до 1 жовтня 2018 року МОЗ має запустити Єдину державну інформаційну систему, в якій зберігатимуться дев’ять різних реєстрів. Система в автоматичному режимі визначатиме імунулогічно сумісну пару «донор-реципієнт». Така система існує в усіх розвинутих країнах світу і дозволяє забезпечити дотримання черговості та справедливості при розподілі анатомічного матеріалу, тобто уникнути можливих помилок та корупційних ризиків», - говорить голова Національного руху «За трансплантацію Юрій Андреєв.