У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Обговорення проблемних питань торгівлі людьми і людськими органами в Україні та світі

Обговорення проблемних питань торгівлі людьми і людськими органами в Україні та світі

28 березня курсанти Національної академії внутрішніх справ зустрілись із представниками Національного руху «За трансплантацію» - головою організації Юрієм Андреєвим та членом організації, колишнім представником України у Комітеті експертів Ради Європи проти торгівлі органами, тканинами та клітинами людини, кандидатом юридичних наук, полковником поліції у відставці Олексієм Ілляшенком. Обговорили проблемні питання торгівлі людьми і людськими органами у світі.

Олексій Ілляшенко свій виступ розділив на такі блоки – історія трансплантації органів, відомості про всі складові щодо реципієнта та донора, статистичний аналіз зарубіжних країн з даної проблематики. А саме цікаве залишив під кінець промови – різницю між складом злочинів, передбачених статтею 143 КК України та статтею 149 КК України, тобто «торгівлею органами та тканинами людини», а також «торгівлею людьми з метою вилучення органів» відповідно. Усі присутні – майбутні правоохоронці та юристи, мали можливість отримати нові знання щодо практики кваліфікації вищезгаданих злочинів у світі, про зв’язок між міжнародними конвенціями та законодавством України, адже зазначена тематика набуває все більшого поширення у суспільних відносинах.


Також, з цікавою доповіддю виступив голова Громадської організації «Національний рух «За трансплантацію» Юрій Андреєв, який зацікавив всіх своєю розповіддю про проблеми, стан та рівень розвитку трансплантації в Україні та викликав жваву дискусію з обговорення питань, що цікавили присутніх.

Доповіді супроводжувались презентаційним показом наочних матеріалів, що підсилило інтерес та зрозумілість у кожного учасника даного заходу. Після завершення виступу з аудиторії пролунала велика кількість запитань.

Керівництво інституту висловило вдячність гостям заходу за можливість курсантам і слухачам магістратури отримати актуальні знання з дуже важливих питань та поспілкуватися з спеціалістами, які безпосередньо у співпраці з народними депутатами України, лікарями, пацієнтами та іншими небайдужими людьми працюють над покращенням законодавства України у цій чутливій сфері суспільних відносин.