У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Пацієнти із пересадженими донорськими органами вимагали забезпечення якісними ліками

Пацієнти із пересадженими донорськими органами вимагали забезпечення якісними ліками

Після операції з трансплантації органів пацієнт по життєво має приймати імуносупресивні препарати. Така терапія попереджає відторгнення донорського органу, пригнічуючи імунітет. Заміна чи припинення прийому препаратів може призвести до тяжких наслідків.

Пацієнти, які повернулися з-за кордонного лікування та ті, яким операції з пересадки були зроблені в Україні, б’ють на сполох. Адже у всіх регіонах країни місцева вдала починає закуповувати генеричні препарати – аналоги оригінальних ліків. З огляду на те, що генеричні імуносупресивні препарати були закуплені на загальних підставах, на сьогодні пацієнти змушені їх вживати безконтрольно або витрачати власні кошти для придбання оригінальних препаратів. Все це призвело до непоодиноких випадків ускладнень з боку трансплантованого органу, зафіксованих пацієнтами і лікарями-трансплантологами.Щоб виправити ситуацію, пацієнти з усієї України зібралися під Міністерством охорони здоров’я, щоб передати листа із пропозиціями щодо закупівель препаратів з імуносупресивною дією пацієнтам після трансплантації солідних органів.

«Безконтрольна та безпідставна заміна імунодепресантів для пацієнтів після пересадки органів  – це нелогічно з боку держави. Адже з бюджету витрачаються сотні мільйонів гривень на лікування українців за кордоном. До того ж, з січня 2019  вступає в силу новий закон про трансплантацію. І всі, кому зроблять пересадку органів, повинен бути забезпечений якісними ліками. Безперебійно. Інакше у всій системі трансплантації немає ніякого сенсу, якщо пацієнти помиратимуть через відторгнення донорського органу», - каже голова Національного руху «За трансплантацію» Юрій Андреєв.

Біля Міністерства охорони здоров’я пацієнти зібрали підписи під зверненням до МОЗ.


У тексті звернення, зокрема, пропонується закуповувати препарати з імуносупресивною дією, в тому числі і генерики, які пройшли повноцінні випробування та реалізуються в країнах Європейського Союзу, США та Канаді. Також пацієнти наголошують, що призначення генеричного препарату повинно проводитись індивідуально під наглядом лікаря-трансплантолога та у випадку відсутності протипоказань.

Аналогічне звернення буде надіслано до голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів та профільного Комітету Верховної Ради України.