У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Покинути неможливо вилікувати. Де МОЗ поставить кому?

Покинути неможливо вилікувати. Де МОЗ поставить кому?

18 вересня 2017 року у прес-центрі «Ліга» відбулась прес-конференція за участі голови громадської організації «Національний рух «За трансплантацію» Юрія Андреєва, директора БФ «Краб» Лариси Лавренюк, представника ГС «Орфанні захворювання УкраІни» Лариси Волошиної, голови ГО «Національний інтерес України» Василя Апасова та представника важкохворої пацієнтки Олени Ященко.

«Сумно констатувати, але сьогодні через незадовільну роботу МОЗ страждають мільйони пацієнтів по всій Україні. Через непрофесіоналізм МОЗ, незнання законів його очільниками та радниками, через невиконання законів та методичну роботу, направлену на знищення українських громадян, Міністерство охорони здоров'я на чолі із іноземкою Уляною Супрун та її заступником паном Лінчевським вже давно охрестили «Міністерством смерті», - сказав у своєму виступі Юрій Андреєв.

Під час прес-конференції всі експерти поінформували про те, ЩО вбиває тисячі українців щодня, про те, завдяки чому не мають можливості нормально лікуватися сотні тисяч громадян нашої країни, про те, що приховує Міністерство охорони здоров'я і чому очільникам Міністерства байдуже на здоров’я українців, чому прихильність Міністерства та повне фінансування отримало лиша кілька організацій, і чому на сьогодні в регіонах призупинено видачу ліків за рецептами.

Порівнюючи та аналізуючи показники і тенденції щодо захворюваності та смертності в Україні з аналогічними світовими показниками можна сказати, що до 2015 року смертність населення України удвічі перевищувала показники країн Євросоюзу; так, смертність населення України у працездатному віці у 2-4 рази перевищувала показники країн Євросоюзу; а смертність чоловіків у віці 25-44 роки у 4 рази перевищувала смертність жінок такого ж віку.

Наразі, тенденція щодо сумної статистики смертності тільки збільшується саме через незадовільну роботу МОЗ України щодо закупівлі та постачання ліків, щодо оплати лікування тим, хто не може знайти порятунок тут, в Україні.

«Мене особисто на цю прес-конференцію привела «Липова відкритість» Міністерства до спілкування зі спільнотою, тотальна брехня, яка кожен день лунає із вуст очільників міністерства та небажання знаходити шляхи вирішення проблем. Ми не можемо вплинути на роботу Міністерства, бо робота міністерства це перш за все діалог з професійною спільнотою та допомога у вирішенні питань, що стосуються здоров'я громадян України. Ми цього діалогу, попри багато спроб не знайшли. У той час, коли Міністерство охорони здоров'я не може знайти коштів на лікування українських громадян за кордоном, бюджетом України на 2017 рік закладено 150 мільйонів гривень на програму «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» (код програми 2301610), у рамках якої, під виглядом «консультаційних послуг», у 2017 році МОЗ сплатив сумнівним приватним підприємствам понад три мільйони гривень. Чому сумнівним? Деякі із зазначених підприємців зареєстровані за адресами масової реєстрації (це робиться для того, щоб було важко знайти зазначеного підприємця)», - поінформував голова організації Національний рух «За трансплантацію».

Також він привів приклади сум, які МОЗ платить ФОПам за консультаційні послуги. Наприклад, 19.07. цього року був оплачений рахунок на суму 74 900 гривень за консультаційні послуги, надані у травні 2017 року!

Що ж це за програма? Мета програми звучить так – «зміцнити спроможність Міністерства охорони здоров’я України й органів урядування областей, визначати, планувати і впроваджувати заходи, пов’язані з реформою охороною здоров’я». Якщо подивитись паспорт програми, взагалі не зрозуміло, навіщо існує цей проект ще з 2012 року. До того ж, для реалізації цієї програми державою залучено у Міжнародного банку реконструкції та розвитку позику в обсязі 214,7 млн дол. США!

2016 року Рахункова Палата України оприлюднила результати аудиту проекту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». За результатами аудиту було встановлено, що програма «впроваджується Міністерством охорони здоров'я спільно з обласними державними адміністраціями восьми областей України із суттєвими відставаннями. Запозичені на його виконання кошти використовуються неефективно».

Тому виникає логічне питання які ж консультації надають зазначені фізичні особи-підприємці, хто погодив оплату послуг у такому обсязі, чи є акти про надання послуг, чи проводився конкурс підприємців, які мають у рамках програми надавати консультаційні послуги?

Юрій Андреєв зауважив, що на основі виявлених фактів будуть направлені листи до Рахункової палати України, Генеральної прокуратури та інших відповідних органів, із проханням перевірити факти порушень у роботі Міністерства охорони здоров'я.

Відеозапис прес-конференції можна подивитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=R8FINycXnzU