У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Прес-конференція "Лікувати не можна ігнорувати"

Прес-конференція

Сьогодні в інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція на тему «Лікувати не можна ігнорувати», під час якої було поінформовано про те, як  наразі відбувається направлення пацієнтів на лікування за кордон, якими "прогалинами" користуються чиновники аби відмовити важкохворим в оплаті, куди насправді  ідуть кошти, які виділяються для хворих і хто отримує за це винагороди. Участь у заході взяли голова Національного руху «За трансплантацію» Юрій Андреєв, народний депутат України від фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок, пацієнти, які потребують термінової трансплантації та їхні родичі.

«Події, що відбуваються останнім часом у МОЗ  збурили суспільство. Чиновники виправдовуються, що їхні слова розуміють не правильно, виривають із контексту. Але давайте будемо дивитися не на слова, а на дії працівників МОЗ», сказав у своєму зверненні Юрій Андреєв.

Він зауважив, що нині, як і минулого року, відбувається повний хаос з оплатами важкохворим лікування за кордоном. Так, Комісія оплачує пацієнтів вибірково та не прозоро. Нова Постанова №1079, якою у своїй роботі керується Комісія МОЗ, спричинила багато плутанини і, як результат, десятки справ важкохворих пацієнтів «висять у повітрі».

«До речі, заступник міністра, виступаючи перед Рахунковою палатою, сказав, що ця Постанова – ініціатива Уряду, а тому вони до неї не мають жодного відношення. Проте, хочу нагадати пану Лінчевському, що ініціатором розробки нового Порядку та авторами проекту Постанови були саме радники в.о. міністра, які сьогодні вже є посадовими особами МОЗ! Цю Постанову вони подали на юстування ще влітку 2017 року, про що особисто говорили під час нашої зустрічі із пані Уляною Супрун. Отже, якщо текст Постанови на новий Порядок не подобається пану Лінчевському, то не варто звинувачувати у цьому Кабмін, а краще запитати своїх колег, навіщо ж вони прописали цей Порядок у такому вигляді? Цього ж висновку дійшла і Рахункова палата України, про що написала у своєму звіті», - сказав він.

Також у ході прес-конференції було озвучено, що міністерство повністю ігнорує пацієнтів. Тільки сьогодні на прес-конференції в УНІАН були присутні ШІСТЬ пацієнтів, які місяцями чують від МОЗу лише «Зателефонуйте наступного тижня». Але цих важкохворих набагато більше! Жоден з них не знає, на якому етапі розгляду їхня справа. Згідно Порядку, за яким працює Комісія МОЗ, чиновники мають не більше 20 робочих днів, щоб розглянути документи, зібрати висновки експертів, провести засідання комісії, поставити на облік та скласти відповідний протокол. Проте, наразі бачимо, що пацієнти по 4-8 місяців очікують на рішення Комісії. Вони ще навіть не стоять на обліку!

«Ще один кричущий факт: в грудні 2017 року на черзі хворих, що потребували лікування за кордоном перебувало 72 особи. Серед них водій –­ швидкої допомоги, батько 2 неповнолітніх дітей. Йому була потрібна пересадка серця у Білорусії. У цей час в МОЗ на рахунку є 20 млн гривень, які виділені саме на оплату лікування цих людей. Що, згідно закону, мав би зробити МОЗ? Логічно, що терміново оплатити пацієнтів. Але Комісія МОЗ, під головуванням Лінчевського повертає ці кошти до Державного бюджету. Навіщо? Все просто – аби отримати премії за економію держбюджету. А потім, з початком 2018 року, чиновники чекали лютого місяця, щоб провести своє перше у новому році засідання. За декілька днів до цього Віталій з Волині помер, не дочекавшись нового серця…», - заявив голова Національного руху «За трансплантацію».

Народний депутат Сергій Євтушок, у свою чергу, озвучив чіткі вимоги до Міністерства охорони здоров'я: «Я вимагаю, що Міністерство нарешті почало виконувати пілотний проект по трансплантації нирки від померлого донора та кісткового мозку. Нагадаю, що на цей проект парламент виділив 112 мільйонів гривень на 2018 рік. Проте й досі пілотний проект не почав працювати. У результаті, ми  маємо багато пацієнтів, яких могли б рятувати в Україні, проте ці люди вимушені чекати черги на оплати лікування за кордоном. Окрім того, МОЗ має забезпечити виконання програми по лікуванню за кордоном, щоб врятувати тих українців, яким не можна допомогти у наших лікарнях. МОЗ має чітко озвучити суму, якої не вистачає на цю програму. Народні депутати готові надати необхідне фінансування».

Також він додав, що його колега по парламенту Валерій Дубіль вже реєстрував відповідний законопроект, яким передбачається виділити додатково 300 мільйонів гривень на програму по лікуванню за кордоном. Даний законопроект вже пройшов профільні комітети, а тому нардеп сподівається, що вже скоро його буде винесено на розгляд до сесійної зали.

Свої історії розповіли і самі пацієнти та їхні родичі. Кожен з них протягом декількох місяців очікує хоч якось відповіді від міністерства. Але досі жодної інформації не мають. Тож, одразу після прес-конференції пацієнти відправились до секретаря Комісії МОЗ по лікуванню за кордоном, щоб вияснити, на якому ж етапі знаходяться їхні справи.