У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

У прес-центрі Інформатор родичі важкохворих нагадали чиновникам МОЗ про зобов'язання держави

У прес-центрі Інформатор родичі важкохворих нагадали чиновникам МОЗ про зобов'язання держави

Відбулась прес-конференція в ІА «Інформатор», під час якої родичі важкохворих розповіли про бездіяльність чиновників Міністерства охорони здоровя.

Уже понад 40 діб стоять намети під стінами МОЗ. Мітингувальники – це родичі важкохворих пацієнтів, яких врятувати в Україні неможливо. Законодавчо передбачено, що у такому разі, держава має оплатити лікування за кордоном. Проте, виявляється, що отримати допомогу від держави вдається одиницям.

Нагадаємо, що минулого року, після численних протесних акцій під профільним міністерством, Кабінетом Міністрів, Верховною Радою та Адміністрацією Президента, два рази вдалося добитися додаткового фінансування на 186 мільйонів гривень та 238 мільйонів гривень. Таким чином, сумарно із виділеними на початку року 200 мільйонами, всього бюджетом передбачалося 628 мільйонів гривень на порятунок людей.

Цього року, попри те, що Бюджетним Кодексом передбачено фінансування програм на рівні не менше, ніж у попередньому році, МОЗ подав запит на 389 мільйонів гривень на 2018 рік, щоб оплачувати закордонне лікування. Ці кошти закінчилися у травні місяці. З того часу, сотні українців приречені помирати у власній державі.

Чиновники Міністерства, у свою чергу, щоб не збільшувати чисельність людей у черзі на оплату, протягом всього часу гальмує процес розгляду заяв від українців. У результаті, порушується українське законодавство, адже згідно Положення, яким керується МОЗ, у чиновників є максимум 20 робочих днів, щоб розглянути заяву, зібрати всі необхідні висновки, знайти клініку за кордоном та поставити важкохворого пацієнта на облік. Проте, бачимо, що всі заяви розглядаються протягом 3-4 місяців. До того ж, Міністерство не займається пошуком клініки, перекладаючи цей тягар на родичів пацієнта.

Протягом всього часу, поки люди живуть під стінами МОЗ, чиновники повністю ігнорували проблему. Окрім того, піарники Уляни Супрун не гребували писати брехливі пости про «продажних», «маніпуляторів» та запевняли ЗМІ, що щодня спілкуються із мітингувальниками. У той же час, заступниця міністра, пані Стефанишина, і досі не знає прізвищ тих пацієнтів, чиї родичі 40 діб живуть у наметах під МОЗ.

Сьогодні на прес-конференції родичі важкохворих вкотре озвучили свою єдину вимогу – виконати зобов’язання держави та оплатити порятунок українських громадян, як того вимагає законодавство. На заході були присутні Анна Невесела, Олег Мовчанюк, Ірина Ляшова, Ольга Брошкова.

Голова ГО «Національний рух «За трансплантацію» Юрій Андреєв під час прес-конференції ознайомив ЗМІ із офіційними листами Міністерства фінансів України, де народних депутатів запевняють, що лише по одній програмі у МОЗ на кінець 2018 року буде невикористаний залишок – 900 мільйонів гривень. Проте, чиновники МОЗ категорично не бажають перерозподілити частину коштів з реформи первинної ланки медицини, адже це означатиме, що реформа відбувається не так вдало, як про це розповідають у ЗМІ представники Міністерства. Думаючи лише про свій піар та турбуючись про свій імідж, команда Уляни Супрун ладна пожертвувати життями сотень людей, тільки б не визнавати, що реформа просувається не надто швидкими темпами.