У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Українці просять президента оголосити 2018 рік – роком розвитку трансплантології в Україні

Українці просять президента оголосити 2018 рік – роком розвитку трансплантології в Україні

Сьогодні, 04.12.2017, представники Національного руху «За трансплантацію» передали звернення до Президента України із вимогою проголосити 2018 рік – роком розвитку трансплантології та боротьби із онкологією.

Родичі важкохворих, які очікують оплати лікування за кордоном свідомі того, що якби подібні операції реально було б зробити в Україні, сотні людей можна було б врятувати. Адже ми маємо унікальну ситуацію – закон про трансплантацію діє в Україні з 1999 року (прийнятий 16.07.1999 року, N 1007-XIV), проте він абсолютно недієвим. Небажання влади розвивати цю сферу медицини, незабезпеченість необхідним обладнанням медичних установ, не організована система трансплантології – все це призводить до того, що ми вимушені відправляти українських пацієнтів у зарубіжні лікарні.

Станом на сьогодні на онкологічні захворювання страждає більше мільйона українців, з них близько шести тисяч – діти. Щороку реєструється близько 135 тисяч нових випадків захворюваності на онкологічні хвороби (з них – в середньому 1000 – діти). Таким чином, в середньому кожна 12-та дитина має онкологічну патологію.

Понад дві тисячі українців по декілька раз на тиждень проходять процедуру гемодіалізу, сотні громадян мають різні захворювання серця, легень, печінки, що кожної хвилини може призвести до смерті.

На жаль, Україна не має власних ресурсів для надання належного рівня медичної допомоги таким пацієнтам. Через відсутність необхідного оснащення у лікарнях, корупцію в медицині, байдужість чиновників, прогалини в законодавстві, нерідко важкі патології виявляють на пізніх стадіях. А лікування більшості складних захворювань взагалі не можливе в Україні!

На оплату лікування за кордоном держава витрачає шалені кошти! Більше 600 мільйонів гривень виділено цього року. В Україні за ці кошти можна врятувати втричі більше важкохворих! Тому розвиток трансплантології має бути пріоритетом держави.

Під стінами Адміністрації Президента активісти зібрали підписи під відкритим зверненням до Гаранта Конституції та передали його до канцелярії АП.