У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Заява ГО «Національний рух «За трансплантацію»

Заява ГО «Національний рух «За трансплантацію»

ГО «Національний рух «За трансплантацію» різко засуджує дії та слова заступника в.о. міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського. Оприлюднений звіт Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров’я для лікування за кордоном громадян України показав, що чиновники Міністерства не професійно та не ефективно використовують кошти, які мали б рятувати важкохворих українців. Зауважимо, що результпти перевірки показали саме непрофесійну роботу чиновників, а не доцільність чи не доцільність існування програми, як такої.

Звіт Рахункової палати виявив низку правопорушень, про що вже повідомлено НАБУ та Національну поліцію України. Наша організація сподівається на швидку та професійну перевірку всіх фактів порушення українського законодавства, а також, при встановлені винних – жорсткого покарання для правопорушників.

Особливого резонансу у суспільстві набувають вислови Олександра Лінчевського. Важкохворі пацієнти, які потребують надскладних операцій з трансплантації органів чи тканин, сприймають такі вислови, як небажання чиновника ефективно виконувати свої обов’язки та його не зацікавленість у порятунку людей. 
Після детального ознайомлення із повним текстом стенограми засідання Рахункової палати, наша організація помітила ще декілька кричущих фактів у виступі Олександра Лінчевського.

Так, під час одного засідання з різницею у декілька хвилин один і той самий чиновник говорить абсолютно протилежні речі по те, хто ж відповідальний за Постанову 1079 - МОЗ чи Кабмін.

Окрім того, відповідаючи на запитання члена Рахункової палати Іванової І.М. про облік хворих, що потребують лікування за кордоном, Олександр Лінчевський сказав неправду про публікацію онлайн даних пацієнтів, які потребують лікування за кордоном. Міністерство охорони здоров’я не оприлюднює онлайн даних пацієнтів та їхню черговість на оплату. Саме тому ніхто з пацієнтів не знає на якому етапі розгляд справи, чи поставили людину на облік, чи відмовили в оплаті лікування.

Усі ці вислови Олександра Лінчевського, всі дії Міністерства охорони здоров’я говорять лише про одне – повну безвідповідальність, халатне ставлення до своїх обов’язків. Тому ми звертаємося до Вас не розтягувати розгляд справи щодо висловів Олександра Лінчевського та прийняти виважене рішення. У будь-якій європейській країні, чиновник такого рівня пішов би з посади, навіть, без розгляду будь-яких комісій.

Окрім того, ми просимо Прем'єр-Міністра України взяти під особистий контроль усунення Міністерством охорони здоров’я виявлених недоліків у виконанні програми лікування українських громадян за кордоном. Усі недоліки мають бути виправлені у найкоротші терміни, а також має бути налагоджена дієва система допомоги важкохворим українцям. Зокрема,

1. Розробити порядок здійснення контролю за використанням коштів державного бюджету, які виділені на програму по лікуванню українців за кордоном.
2. Внести зміни до Порядку № 1079, зокрема: зменшення терміну розгляду документів для винесення їх на розгляд комісії, зобов’язати групу експертів надавати висновки у встановлені строки,або ж відмінити групу експертів;
3. Визначити шляхи забезпечення розвитку трансплантації органів і клітин в Україні та належного фінансового забезпечення такого методу лікування;
4. Розглянути питання внесення змін до Постанови № 117 у частині встановлення терміну попередньої оплати послуг з лікування громадян України за кордоном.