У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Заява Національного руху «За трансплантацію»

Заява Національного руху «За трансплантацію»

Національний рух «За трансплантацію» різко засуджує матеріали у засобах масової інформації, які спотворюють уявлення про важливу сферу – трансплантологію.

Ми вимагаємо спростувати на шпальтах Газети «Вести» інформацію, яка міститься у сьогоднішньому випуску видання. Зокрема, мова йде про матеріал «ГОТОВЯТ МАССОВЫЕ ПЕРЕСАДКИ ПОЧЕК ОТ УМЕРШИХ ЛЮДЕЙ».

Ми вважаємо, що цей матеріал містить непідтверджені та неправдиві коментарі, зокрема правозахисника Едуарда Багірова. До того ж матеріал подає заангажовану точку зору та спотворює уявлення суспільства про важливість розвитку трансплантології в Україні.

Ми готові надати роз'яснення журналістам щодо організації процесу трансплантації, допомогти зі збором коментарів у професійних та компетентних осіб.

Через кволий розвиток трансплантології в Україні, щорічно помирають тисячі наших громадян. Протягом всіх років незалежності жодна влада нічого не зробила, щоб українці не помирали від неможливості зробити пересадку органів чи тканин, щоб важкохворі пацієнти не були прикуті до відділення гемодіалізу. Щороку ми вимушені збільшувати фінансування програми по лікуванню громадян за кордоном, хоча за ці кошти могли б врятувати втричі більше пацієнтів, якби мали змогу робити операції з трансплантації в українських лікарнях.

Роль засобів масової інформації у формуванні суспільної думки – беззаперечна. А тому, матеріали, які готуються до виходу у ЗМІ, мають містити правдиву та підтверджену інформацію. Ми закликаємо всі українські ЗМІ долучитися до порятунку українців: роз'яснювати поняття трансплантації, поширювати професійну думку науковців та лікарів. Тільки такою злагодженою роботою ми досягнемо результатів!