У Вашому браузері вимкнено JavaScript, або браузер не підтримує роботу з JavaScript. Будь ласка, поновіть Ваш браузер для забезпечення безпеки і стабільності роботи.

Зустріч українських пацієнтів та лікарів у Туреччині

Зустріч українських пацієнтів та лікарів у Туреччині

У рамках стажування лікарів Київського обласного онкологічного диспансеру в Туреччині, була організована зустріч із українськими пацієнтами.

Наталія Єлагіна та Ігор Остапчук були пацієнтами обласного онкодиспансеру. Лікарі цього закладу підтримували стабільний стан важкохворих, поки вони очікували оплати лікування за кордоном з державного бюджету України. Восени минулого року в Анталії обом українцям зробили операцію з трансплантації кісткового мозку. Наразі, у Ігоря та Наталії триває період реабілітації.

Лікарі-гематологи Ольга Борисюк та Євгенія Борисенко проходять стажування у турецькій лікарні в Анталії. Протягом перебування у клініці, українські лікарі матимуть змогу вивчити досвід спостереження пацієнтів після трансплантації кісткового мозку.

«Свого часу, розвивати трансплантацію кісткового мозку Туреччині допомагали європейські країни та США. Тому ми сподіваємося, що практика та двостороння комунікація лікарів допоможуть скоротити час перебування українських пацієнтів після ТКМ. Адже, які б умови ми не створювали, вдома пацієнт одужує набагато швидше», - поділилась думкою представниця головного офісу клініки Мадіна Лакербая.

«Україна має розвивати напрямок трансплантації кісткового мозку, адже щороку тисячі українців дізнаються про тяжкі онкопатології та імунодифиціти. ТКМ – один із ефективних методів лікування. І перший рік після ТКМ – він найважчий і найважливіший. Є великий ризик ускладнень, які потрібно вміти вчасно виявити та запобігти», - каже голова Національного руху «За трансплантацію».

Стажування проходить за сприяння Генерального консула України в Стамбулі Олександра Гамана та Національного руху «За трансплантацію».